Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Dana Kleinert

Za férové a hrdé Slovensko

Dana Kleinert
20

Danin príbeh

Dana Kleinert je dizajnérka, zakladateľka Slovak Fashion Council, občianska aktivistka a od volieb 2018 aj poslankyňa mestskej časti Staré Mesto v Bratislave, kde je aj predsedníčkou Komisie pre kultúru. 

V súčasnosti rozbieha a vedie Útvar prierezových činností v novom Metropolitnom inštitúte Bratislavy. Jeho cieľom je podpora kreatívneho priemyslu, prepájanie sociálnych, kultúrnych a vzdelávacích tém. 

Dana mnoho rokov profesionálne pomáha cez konkrétne projekty prepájajúce komunity, ktorých kľúčovým aspektom je poskytovanie príležitostí. Projekty prepájajú kvalitný verejný priestor so sociálnym, ekonomickým a kultúrnym prostredím. 

Stojí napríklad za vznikom Bratislava Fashion Map, Kontaktu, Šafka, #DomovNaMame, The Most, Are You Ready? a realizuje aj pravidelné vzdelávacie projekty pre deti a mladých dospelých. Snaží sa pomáhať pri ochrane životného prostredia a aktívne podporuje medzigeneračné projekty. 

Je spoluautorkou Plánu Bratislava a členkou Teamu Vallo. Je laureátka Národnej ceny za dizajn 2013.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.