Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Erik Baláž

Za férové a hrdé Slovensko

Erik Baláž
3

Erikov príbeh

Erik Baláž je podpredsedom SPOLU. Patrí k novej generácii ľudí, ktorí myslia na budúcnosť našej planéty. Je ochranár telom aj dušou, bojuje za našu slovenskú prírodu už 22 rokov. Študoval ekológiu lesa na Technickej univerzite vo Zvolene. 

Je to človek, ktorý sa nevie problému len prizerať, ale vždy sa snaží aktívne pomáhať tam, kde je to potrebné. Viedol úspešnú kampaň na ochranu Tichej a Kôprovej doliny v Tatrách, obe sú dnes najväčšou divočinou na Slovensku. 

Svojimi filmami ukazoval, ako dochádza k ničeniu našej prírody. Jeho film Vlčie hory z roku 2013 odvysielal kanál National Geographic v 118 krajinách sveta. Spolupodieľal sa aj na filmoch Strážca divočiny a trilógii Tajomné Karpaty. 

Je autorom kníh Posledná pevnosť a Stratená voda. Bol jedným z iniciátorov kampane My sme les. V roku 2017 získal ocenenie Biela vrana. S rodinou žije v Liptovskom Hrádku.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.