Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Martin Vavrinčík

Za férové a hrdé Slovensko

Martin Vavrinčík
17

Martinov príbeh

Martin Vavrinčík odišiel v roku 2010 z advokácie, aby sa venoval téme sociálne vylúčených komunít, pre ktorú je expertom našej koalície.

Program v tejto oblasti čerpá aj z jeho skúseností ministerského úradníka, aktivistu v mimovládnych organizáciách ETP Slovensko, Človek v ohrození a Projekt DOM.ov, ale aj vedúceho komunitného centra v Dobšinej, ktoré rozbehol so známymi učiteľkami. V minulosti sa angažoval aj v obrane obetí policajného násilia v Moldave nad Bodvou. Podieľal sa tiež na príprave Stratégie Slovenskej republiky pre integráciu Rómov do roku 2020 ako expert na problematiku bývania.

Do politiky šiel kvôli Rómom, lebo verí, že pomoc a lepšie šance pre ľudí na okraji spoločnosti znamenajú zároveň lepší život pre všetkých.

Pred voľbami v roku 2016 inicioval a viedol kampaň Hráme o veľa, zameranú na občiansku predvolebnú mobilizáciu. V roku 2018 pomáhal Matúšovi Vallovi v komunálnych voľbách.

Martin v súčasnosti pôsobí aj ako kancelár SPOLU, spoluviedol kampaň koalície do európskych volieb.

Je Košičan, žijúci s prestávkami v Bratislave.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.