Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Oskar Dvořák

Za férové a hrdé Slovensko

Oskar Dvořák
15

Oskarov príbeh

Oskar Dvořák predstavuje novú generáciu politikov, ktorí, viac ako na osobné spory a malichernosti, kladú dôraz na to, ako Slovensko posunúť vpred. Práve pre úprimný záujem pomôcť krajine uprednostnil v minulosti pred prestížnym štúdiom v zahraničí pôsobenie na domácej pôde. Popri štúdiu na Univerzite Komenského v odbore politológie a neskôr verejnej politiky so zameraním na zdravotnícku politiku začal pracovať v organizácii Transparency International.

Ako zdravotnícky analytik kontroloval nákupy nemocníc či dohliadal na férovosť lobingu farmaceutických firiem. Jeho diplomová práca, kde sa venoval liekovej politike a úskaliam zavádzania generickej preskripcie na Slovensku, získala cenu vedúcej katedry. Práve zdravotníctvo, oblasť záujmu, ktorej sa dlhodobo venuje, ho pred štyrmi rokmi priviedla k Miroslavovi Beblavému, ktorému pomohol odhaliť známe kauzy ako Teta Anka alebo Masér Kostka. Neskôr z pozadia zdravotníckych káuz vystúpil, aby sa stal tvárou SPOLU pre zdravotníctvo. Je totiž presvedčený, že mladí ľudia s čistým štítom, ktorí nie sú zaťažení záujmami tretích strán a majú jasný plán, ako pomôcť Slovensku, by sa nemali vstupu do politiky obávať. Oskar je hlavným spoluautorom programu strany SPOLU pre zdravie a spolupracuje aj na koaličnom programe.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.