Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Viera Dubačová

Za férové a hrdé Slovensko

Viera Dubačová
13

Vierin príbeh

Viera Dubačová je členkou predsedníctva SPOLU, poslankyňou NR SR a poslankyňou zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja.

V SPOLU sa venuje otázkam kultúry, regiónom s dôrazom na vidiek a boju proti extrémizmu. V roku 2013 spoluzakladala iniciatívu "Nie v našom meste" a začala sa angažovať v boji proti šíreniu intolerancie a nenávisti. 

Stála za kandidatúrou Jána Luntera v roku 2017 a bola spoluiniciátorkou tvorby jeho kandidátskeho tímu do zastupiteľstva BBSK. 

Je absolventkou divadelnej réžie na VŠMU v Bratislave a autorkou a režisérkou množstva vlastných hier. Založila komunitné divadlo Divadlo z Pasáže, ktoré pracuje s ľuďmi so zdravotným postihnutím.

Stála pri zrodení medzinárodného divadelného festivalu Arteterapia a neziskových organizácií, ako je Záhrada – centrum nezávislej kultúry, Chránené bývanie Dom, Agentúra podporovaného zamestnávania, občianske združenie Šukar Dživipen a Animus Apertus, n.o. 

V roku 2010 bola slovenskou ambasádorkou Európskeho roka boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu. Je držiteľkou ocenenia Krištáľové krídlo za filantropiu a držiteľkou ocenenia Pavla Straussa za trvalý prínos v oblasti kultúry a umenia.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.