Martin Hojsík

Stará politika zlyhala, poďme to robiť lepšie.

Martin Hojsík

Martinov príbeh

Martin Hojsík sa vyše 25 rokov venuje ochrane prírody a zvierat. Je poslanec Európskeho parlamentu za koalíciu Progresívne Slovensko a SPOLU. 

Nie je mu ľahostajné, ako sa bude vyvíjať naša krajina. Slovensko čelí mnohým výzvam – plastovým odpadom, klimatickej kríze, ničeniu lesov, znečistenému ovzdušiu a vode, ale aj týraniu zvierat. Je presvedčený, že Slovensko potrebuje zelenú politiku.

Je členom predsedníctva Progresívneho Slovenska a environmentálnym expertom hnutia. Ovplyvnil už mnohé zákony, environmentálnu agendu presadzoval v NR SR, Európskom parlamente či na pôde OSN.

Pred vstupom do politiky bol programovým riaditeľom a členom predstavenstva medzinárodnej organizácie na ochranu zvierat FOUR PAWS International. Viedol globálne kampane pre ActionAid International, Greenpeace International, ako aj národné kancelárie Greenpeace. Je aj konzultantom pre medzinárodné organizácie. Vyštudoval biológiu na Univerzite Komenského.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.