Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Martin Ondráš

Za férové a hrdé Slovensko

Martin Ondráš
50

Martinov príbeh

Martin Ondráš sa narodil v Žiline, po skončení stredoškolského štúdia nastúpil do zamestnania v potravinárskom podniku Prima Zdroj Žilina a.s., keďže rodinná ekonomická situácia mu neumožňovala štúdium na VŠ. 

Prešiel od základného postu predavača, cez mäsiara, prevádzkara až po námestníka kontrolného útvaru a.s., ktorý bol člen vedenia. Niesol zodpovednosť za tvorbu interných noriem riadenia a zodpovedal za legálnosť podnikania celej a.s.

Po viac ako 7 rokoch prešiel do súkromnej spoločnosti, kde pôsobil ako riaditeľ pre maloobchod. V roku 2006 prijal ponuku najväčšieho nadnárodného potravinového reťazca na Slovensku a dosiahol post riaditeľa oddelenia kvality a niesol zodpovednosť za tvorbu, implementáciu a kontrolu aktov riadenia na úrovni maloobchodu. Spolu so svojím rozsiahlym tímom zabezpečoval správu celej dodávateľskej základne pre SR, vrátane definícií správnej výrobnej praxe, jej aplikácie a kontrole. Zároveň priamo zastupoval spoločnosť v ZOaCR v sekcii bezpečnosti potravín a podieľal sa na pripomienkovom konaní slovenskej potravinovej legislatívy. Po organizačných zmenách pribral do svojho portfólia zodpovednosti veľkú časť komodít čerstvých potravín na úrovni V4 (PL,SK,CZ,HU) a celý proces regulatory, čiže potravinového práva a legislatívy V4. 

Nikdy nezabudol, ktorá je jeho domovská krajina a vždy kládol dôraz na potrebu vychovávať nových a kvalitných ľudí v potravinárskom priemysle, čomu zasvätil celý svoj profesný život. Vychoval množstvo manažérov a zastával post predsedu sekcie bezpečnosti potravín v SAMO a aktívne sa zúčastňoval ako prednášajúci na odborných konferenciách s pôdohospodárskou tématikou a vždy veľmi rád spolupracoval s SPU Nitra pri seminároch pre študentov. 

Po svojom odchode z korporácie v roku 2016 sa začal viac venovať svojej rodine a aktívne publikuje analýzy, spolupracuje s novinárskou obcou a vykonáva poradenstvo v oblasti pôdohospodárstva. Je presvedčený, že moderný spotrebiteľ nesmie byť klamaný, že si spotrebiteľ zaslúži len bezpečné potraviny a zastáva názor, že pôdohospodárstvo, ktoré je moderné a šetrné k životnému prostrediu, je najsprávnejšia cesta využitia potenciálu našej krásnej krajiny, dokáže znížiť regionálne rozdiely a súčasne diverzifikovať riziko, ktoré predstavuje vysoká miera napojenosti našej ekonomiky na jeden segment.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.